Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
NEDEN Netsparker

Netsparker
Kullanmanız İçin 3 Neden

arrow
01
Kullanımı Kolay

Netsparker, sahip olduğu teknoloji sayesinde, kendini uygulamalarınıza ve sitelerinize göre ayarlar, bu sayede URL yönlendirme kurallarınızı yazmanıza ve taramanıza gerek kalmaz.

arrow
02
process2
Güvenilir

Netsparker, Kanıt Bazlı Tarama teknolojisi ile bulunan açıkların doğru olduğunu onaylar, yanlış açık bulma oranını sıfıra indirir ve size zaman kazandırır.

03
process3
Entegre

Netsparker, bulunan her güvenlik açığı için sorun izleyicide bir sorun oluşturur ve bunu doğru ekibe ve / veya kullanıcıya atar. Geliştirme ekipleriniz, Netsparker'daki sorunları yönetmeye gerek kalmadan oradan alabilir.

Web Güvenliğinizi Otomatikleştirin

Netsparker, siber güvenlikteki insan hatası kaynaklı zafiyetler ile mücadele etmenize ve web güvenliği süreçlerini tam olarak otomatik pilota almanıza yardımcı olmaktadır. Otomatik zafiyet değerlendirmesini gerçekleştirerek sorunları çözmeyi önceliklendirmenize katkıda bulunmaktadır. Mevcut web varlıklarınızı otomatik olarak keşfedebilir ve koruyabilirsiniz. Bu sayede yoğun kaynak gerektiren manuel süreçlerden kurtulabilirsiniz.

 Netsparker; HTML5, Web 2.0 ve tek sayfalık uygulamaları (SPA) ile parola korumalı web varlıklarını içeren her türlü mevcut ve modern web uygulamalarını keşfetmektedir ve taramaktadır.

 Zafiyetlerin muhtemel zararını ve çözüm aciliyetini vurgulamak için önem seviyesi otomatik olarak atanmaktadır.

 Varlık Keşfi hizmeti; IP adreslerine, birinci ve ikinci seviye etki alanına ve SSL sertifika bilgisine göre internetteki varlıklarınızı karşılaştırmak için sürekli olarak interneti taramaktadır.

Şirketiniz Büyüdükçe Ölçeklendirin

Şirketiniz büyüdükçe, güvenlik gereksinimlerinizin kapsamı da genişlemektedir. Netsparker, küçük işletmelerin ve büyük kurumların ihtiyaçlarını ölçeklendirme yolu ile karşılayarak, büyümenin beraberinde getirdiği zahmetleri hafifletmektedir. Ölçeklenebilirliğinin anahtarlarından biri Kanıt Temelli Tarama’dır. Bu şekilde hatalı bulgular için kaynaklarınızı israf etmenizin önüne geçmektedir.

 Netsparker Kanıt Temelli Tarama teknolojisiTM’ni kullanarak bulunan zafiyetleri güvenli bir şekilde sömürmekte ve sömürü kanıtı veya konsept kanıtı oluşturmakta ve bulunan zafiyetlerin hatalı olmadığını teyit etmektedir.

 Çok sayıda web varlığınız olsa bile Netsparker Panelleri açık ve öz bir şekilde bilgi sağlamaktadır.

 Netsparker, temel uygulamaya rapor sunan esnek Tarama Birimleri kullanmakta ve birden çok IT kaynağını kullanarak tarama zamanını düşürmektedir.

Tam Görünürlük Elde Edin

Netsparker, özellikle çok sayıda web varlığını yönetmeniz gerektiğinde, tam bir görünürlüğe ihtiyacınız olduğunu anlamaktadır. Web güvenliğinizin durumuna ilişkin olarak net ve kapsamlı bir görünümü, gerek üst düzey yönetim için gerekse de ayrıntılı bir şekilde elde edebilirsiniz. Netsparker raporları ile uyum gereksinimlerinizi de karşılayabilirsiniz.

 Netsparker hem yönetim hem de yazılım geliştiriciler için farklı amaçlara yönelik ezber bozan çok sayıda rapor sunmaktadır.

 Dahili raporlar yeterli olmadığında, kendi şablonunuzu kullanarak özel raporlar oluşturabilirsiniz.

 Aralarında ISO 27001, PCI DSS ve HIPAA raporlarının olduğu uyum raporlarına ek olarak, üçüncü tarafların tasdiklediği PCI DSS raporlarına sahip olabilirsiniz.

En Yüksek Verimliliğe Ulaşın

 Netsparker, piyasada bulunan herhangi başka bir uygulama tarayıcısı değildir. Netsparker, size tam bir zafiyet yönetim çözümü sunmaktadır. Web uygulamalarınızdaki sorunları çözmek ve bunları tekrar test etmek için Netsparker’i takip programlarınızla entegre edebilirsiniz. Kullanımda olan hatalı web uygulamalarınızı düzeltmenin getirdiği büyük masrafları engellemeniz için Netsparker’i, SDLC süreci ile entegre edebilirsiniz.

Netsparker ekip yönetimi ve zafiyet yönetimi özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu şekilde roller oluşturabilir, görevler atayabilir, onarım süreçlerini gözden geçirebilir ve bu sürecin tamamlanmasının ardından tekrar test edebilirsiniz.

 Azure DevOps, GitLab, GitHub, Jira gibi üçüncü taraf takip programları ile Metasploit veya Kenna gibi zafiyet yönetim sistemlerini kullanarak zafiyetleri yönetebilirsiniz.

 Uygulamaları daha ilk günden korumak adına, Netsparker’i Jenkins, TeamCity veya Bamboo gibi CI/CD platformları ile entegre edebilirsiniz.